Obrázok

AVANT 400

Nakladače Avant 400 sú skutočnými špecialistami na úzky prístup a zároveň sú najmenším dieselovým modelom v rade. Napriek malým rozmerom a nízkej hmotnosti série 400 je nosnosť nakladača pozoruhodná- s ľahkosťou nad 500 kg. Polomer otáčania nakladača je menší ako dva metre, čo znamená, že nakladač sa otočí takmer na mieste. Celková šírka stroja môže byť užšia ako 930 mm. Teleskopická plošina Avant je k dispozícii aj pre sériu 400 a výška zdvihu je 2,75 metra.

Kompaktné rozmery a ľahká ovládateľnosť série Avant 400 ju robia veľmi univerzálnym nástrojom pre mnoho rôznych účelov, či už sú to komunálne práce, poľnohospodárstvo, terénne úpravy, zemné práce, zdvíhanie a manipulácia atď. Stroj má dostatočnú silu na to, aby zaručil najefektívnejšiu prácu počas celého roka. Pre väčšinu prídavných zariadení Avant je dostatočný výkon nakladačov série 400.

Ľahký a ekonomický pracant

 • Výborný stroj pre menšie farmy, chovateľov koní, na údržbu vlastného pozemku
 • K dispozícii je široká ponuka pracovného príslušenstva pre rôznorodú prácu
 • Teleskopické rameno je voliteľná výbava
 • Jednoduchý stroj na obsluhu, vďaka hydrostatickému pohonu a stredovému kĺbu
 • Možnosťvýberu kabíny L
 • kapacita zdvihu 550 kg
 • výška zdvihu 2.75 m (s teleskopickou plošinou)
 • výkon motora 22 k
 • rýchlosť 12 km/h
 • jednoduchá, efektívna hydraulika poskytuje dobrú silu a nízke náklady na obsluhu
 • ľahká preprava s prívesom do auta
TECHNICKÉ ÚDAJE AVANT 423
DĹŽKA2195 mm
ŠÍRKA2195 mm
VÝŠKA1980 mm
HMOTNOSŤ1030-1080 kg
ŠTANDARDNÉ KOLESÁ 23x8.50-12 travnikove/TR
POHON hydrostatický
TLAČNÁ SILA 700 kp
MAXIMÁLNA POJAZDOVÁ RÝCHLOSŤ 12 km/h
PRÍDAVNÁ HYDRAULIKA, PRIETOK OLEJA/TLAK 34 l/min 185 bar
RÁDIUS VNÚTORNÝ / VONKAJŠÍ 880 / 1970 mm
MAXIMÁLNA VÝŠKA ZDVIHU RAMENA (S TELESK. RAMENOM) 2750 mm
MAXIMÁLNA KAPACITA ZAŤAŽENIA RAMENA 550 kg
TYP MOTORA Kubota D902
VÝKON SPALOVACIEHO MOTORA 16 kW (22 hp)
PALIVO nafta

Univerzálnosť

Prídavné zariadenia Avant boli navrhnuté tak, aby pracovali ako rovnocenný partner nakladačov Avant. Najlepšia kombinácia pripevnenia k stroju a efektivita práce sa dajú dosiahnuť iba vtedy, keď je kvalitný stroj vybavený príslušenstvom, ktoré je pre neho špeciálne navrhnuté. Rozmery, výstup pomocnej hydrauliky a ďalšie vlastnosti Avantu sú dokonale vyvážené s prídavnými zariadeniami.
Avant nakladače a príslušenstvo boli navrhnuté pre celoročné použitie, čo zaisťuje, že stroj nikdy nebude stáť nečinne. Široký výber dostupných prídavných zariadení pre nakladače – ako sú štyri rôzne kabíny, ďalšie pracovné svetlá, systém ovládania upevnenia OpticontrolTM atď. – spolu s technickými riešeniami v nakladačoch robia Avant tak pohodlným na použitie v zime ako počas slnečného letného popoludnia.
Hydraulický systém s viacerými konektormi Avant na spojenie hydraulických hadíc príslušenstva zaručuje jednoduché a ľahké pripojenie a odpojenie v každej situácii jediným pohybom ruky. Môže sa to robiť pri bežiacom motore a / alebo tlaku v prídavnom zariadení, tiež pri mrazivých okolitých teplotách. Mechanizmus je nepriepustný a nedá sa pripojiť nesprávne.

Obrázok
Obrázok

Teleskopická plošina

Nakladače Avant sú vyrábané čo najkompaktnejšie, napriek tomu na dosah a výšky zdvihu nemajú negatívny dopad. Teleskopická plošina od Avantu umožňuje mať veľmi kompaktný stroj s veľkým dosahom a zdvihom. Po zasunutí teleskopického ramena je možné zdvíhať ťažšie bremená. Pri úplne vysunutom ramene sú dosah a výška zdvihu neporovnateľné. V mnohých prípadoch je možné naložiť príves z jednej strany vďaka dosahu teleskopickej plošiny a napriek tomu mať vynikajúci výhľad na celé okolie.

Bezpečnosť

Dômyselný kĺbový dizajn Avantu, kde vodič sedí v prednom podvozku a má dokonalý výhľad na upevňovacie a pracovné miesto, znamená nízke ťažisko stroja, čo je dôležitým faktorom stability. Takisto aj tuhý kĺbový spoj, ktorý sa neotáča nabok, zvyšuje stabilitu vo všetkých situáciách a súčasne sa vďaka pokročilému systému 4×4 dá dosiahnuť najlepšia možná trakcia.
Všetky nakladače Avant sú štandardne vybavené otvorenou kabínou s certifikátom ROPS / FOPS, rovnako ako aj voliteľné uzavreté kabíny (L, LX, DLX, GT) spĺňajú normy ROPS / FOPS.

Obrázok
Obrázok

Ekonomický

S viac ako 200 prídavnými zariadeniami je Avant nakladač flexibilný na vykonávanie všetkých druhov práce. Výmena prídavného zariadenia je veľmi rýchla a jednoduchá vďaka systému rýchleho upevnenia Avant a hydraulickému multikonektoru. Vďaka tomu je stroj veľmi všestranný: všetky druhy prác môžete vykonávať len zmenou prídavného zariadenia.
Nekomplikovaná a pevná konštrukcia spolu s vysokokvalitnými komponentmi znamenajú ľahkú údržbu. Použitím renomovaných komponentov tiež pomáhame znižovať náklady na údržbu.