Obrázok

AVANT 500

Séria 500 je uprostred ponuky nakladačov Avant z hľadiska veľkosti a výkonu. Nakladače série 500 sú vhodné pre širokú škálu zákazníckych segmentov vďaka svojej výkonnej a priamej hydraulike, ktorá je potrebná pri mnohých prácach. Kompaktné rozmery a dobrá manévrovateľnosť umožňujú prácu v mnohých prostrediach. Séria 500 môže aj napriek svojej veľkosti zdvíhať aj neuveriteľne ťažké bremená.

Séria 500 je spoľahlivým partnerom pre všestranné použitie. Rovnako ako všetky nakladače Avant, môže byť vybavený podľa potrieb zákazníka vrátane všetkých možností kabíny (L, LX, DLX). Komplexný sortiment príslušenstva Avant zaručuje efektívnu prácu po celý rok.

Neporaziteľný pomer výkon vs. cena

 • Nekomplikovaný, zato výkonný hydraulický systém
 • Jednoznačne vyššia kapacita zdvihu ako u série 400
 • Teleskopické rameno v štandardnej výbave
 • Dostupné sú všetky typy kabín
 • kapacita zdvihu 800-950 kg
 • výška zdvihu 2.8 m
 • výkon motora 16-19 kW
 • rýchlosť 12-19 km/h
 • obvod pohonu Optidrive ™ poskytuje väčšiu silu pre pohon a hydraulické príslušenstvo
 • jednoduchá, efektívna hydraulika poskytuje dobrú silu a nízke náklady na obsluhu
 • ľahká preprava s prívesom do auta
TECHNICKÉ INFORMÁCIEAVANT 528
DĹŽKA2550 mm
ŠÍRKA (S KOLESAMI 23X10.50-12) 1140 mm
VÝŠKA1980 mm
HMOTNOSŤ1250 + 170 kg
ŠTANDARDNÉ KOLESÁ 23x10.50-12¨grass/TR
POHONhydrostatický
TLAČNÁ SILA 950 kp
POJAZDOVÁ RÝCHLOSŤ 12 km/h
PRÍDAVNÁ HYDRAULIKA, PRIETOK OLEJA/TLAK 36l/min 200 bar
RÁDIUS VNÚTORNÝ/VONKAJŠÍ 995 / 2050 mm
MAXIMÁLNA VÝŠKA ZDVIHU RAMENA (S TELESK. RAMENOM) 2790 mm
KAPACITA ZDVIHU * 950 kg
HRANICA PREVRÁTENIA ZAŤAŽENIA RAMENA/ 50 CM 1250 kg
TYP MOTORA Kubota D1105
VÝKON SPALOVACIEHO MOTORA 19 kW (26 hp)
PALIVO nafta
*) Zaťaženie sa meria pri 400 mm od spojovacej dosky pripevnenie, vrátane hmotnosti pripevnenia (70 kg).

Bezpečnosť

Dômyselný kĺbový dizajn Avantu, kde vodič sedí v prednom podvozku a má dokonalý výhľad na upevňovacie a pracovné miesto, znamená nízke ťažisko stroja, čo je dôležitým faktorom stability. Takisto aj tuhý kĺbový spoj, ktorý sa neotáča nabok, zvyšuje stabilitu vo všetkých situáciách a súčasne sa vďaka pokročilému systému 4×4 dá dosiahnuť najlepšia možná trakcia.
Všetky nakladače Avant sú štandardne vybavené otvorenou kabínou s certifikátom ROPS / FOPS, rovnako ako aj voliteľné uzavreté kabíny (L, LX, DLX, GT) spĺňajú normy ROPS / FOPS.

Obrázok
Obrázok

Teleskopická plošina

Nakladače Avant sú vyrábané čo najkompaktnejšie, napriek tomu na dosah a výšky zdvihu nemajú negatívny dopad. Teleskopická plošina od Avantu umožňuje mať veľmi kompaktný stroj s veľkým dosahom a zdvihom. Po zasunutí teleskopického ramena je možné zdvíhať ťažšie bremená. Pri úplne vysunutom ramene sú dosah a výška zdvihu neporovnateľné. V mnohých prípadoch je možné naložiť príves z jednej strany vďaka dosahu teleskopickej plošiny a napriek tomu mať vynikajúci výhľad na celé okolie.

Univerzálnosť

Prídavné zariadenia Avant boli navrhnuté tak, aby pracovali ako rovnocenný partner nakladačov Avant. Najlepšia kombinácia pripevnenia k stroju a efektivita práce sa dajú dosiahnuť iba vtedy, keď je kvalitný stroj vybavený príslušenstvom, ktoré je pre neho špeciálne navrhnuté. Rozmery, výstup pomocnej hydrauliky a ďalšie vlastnosti Avantu sú dokonale vyvážené s prídavnými zariadeniami.
Avant nakladače a príslušenstvo boli navrhnuté pre celoročné použitie, čo zaisťuje, že stroj nikdy nebude stáť nečinne. Široký výber dostupných prídavných zariadení pre nakladače – ako sú štyri rôzne kabíny, ďalšie pracovné svetlá, systém ovládania upevnenia OpticontrolTM atď. – spolu s technickými riešeniami v nakladačoch robia Avant tak pohodlným na použitie v zime ako počas slnečného letného popoludnia.
Hydraulický systém s viacerými konektormi Avant na spojenie hydraulických hadíc príslušenstva zaručuje jednoduché a ľahké pripojenie a odpojenie v každej situácii jediným pohybom ruky. Môže sa to robiť pri bežiacom motore a / alebo tlaku v prídavnom zariadení, tiež pri mrazivých okolitých teplotách. Mechanizmus je nepriepustný a nedá sa pripojiť nesprávne.

Obrázok

Avant 4×4

Všetky kĺbové nakladače Avant sú vybavené hydrostatickým pohonným systémom. Na každom kolese je hydraulický hnací motor. Hnací obvod je vybavený ventilmi, pomocou ktorých je možné regulovať trakciu v rôznych situáciách. Aby sa predišlo zanechaniu stôp po pneumatikách na mäkkých a citlivých povrchoch pri otáčaní, systém umožňuje kolesám na ľavej a pravej strane nakladača otáčať sa rôznymi rýchlosťami. To tiež znižuje opotrebovanie pneumatík na tvrdých povrchoch. Ventily v pohonnom systéme fungujú ako hydraulický uzáver 4×4 diff a vyrovnávajú tok oleja medzi ľavými a pravými bočnými hydraulickými motormi, čím sa zlepšuje trakcia na klzkom a nerovnom povrchu.