Obrázok

AVANT 800

Vlajková loď tejto série, Avant 800 series, posúva hranice kompaktného nakladača. Má viac výšky zdvihu a nosnosti ako kedykoľvek predtým. Siaha až po vysokozdvižné vozne s miešačom a môže naložiť nákladné vozidlo z jednej strany na druhú hranu – pri nakladaní nie je potrebné jazdiť okolo nákladného vozidla. Série 800 dokážu ľahko manipulovať aj s kamennými paletami vďaka kapacite 1,9 ton. Je však dostatočne kompaktný na prácu na miestach, kde nemôžu ísť väčšie stroje a je možné ho prepravovať na bežnom prívese do auta.
Popri štandardnej kabíne ROPS / FOPS je voliteľná kabína GT s modernou klimatizovanou komfortnou zónou pre vodiča izolovanou od vibrácií. Nízka hlučnosť v kombinácii s vynikajúcou viditeľnosťou a ergonómiou zaručujú pohodlnú celodennú prácu v kabíne. Kabína sa dá vybaviť podľa potrieb zákazníkov – klimatizáciou, Bluetooth rádiom, vzduchovým odpružením sedadla atď. Je to najlepšia kabína na trhu.

  • Nosnosť 1900 kg
  • Výška zdvihu 3,5 m
  • Výkon motora 57 k
  • Rýchlosť jazdy 30 km / h
  • K dispozícii nová kabína s izoláciou proti vibráciám a nízkou hlučnosťou GT ako voliteľné príslušenstvo
  • Väčší dosah s podpisovým teleskopickým ramenom spoločnosti Avant
  • Obvod pohonu Optidrive ™ poskytuje viac energie pre pohon a hydraulické príslušenstvo.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE AVANT 860i
DĹŽKA3395 mm
ŠÍRKA1490 mm
VÝŠKA2200 mm
HMOTNOSŤ2540 kg
ŠTANDARDNÉ KOLESÁ 380/55-17¨ tractor
POHONhydrostatický, Avant OptidriveTM
TLAČNÁ SILA 2100 kp
KAPACITA ZDVIHU* 1900 kg
MAXIMÁLNA POJAZDOVÁ RÝCHLOSŤ 30 km/h
PRÍDAVNÁ HYDRAULIKA, PRIETOK OLEJA 80 l/min
RÁDIUS VNÚTORNÝ/VONKAJŠÍ 1370 / 2990 mm
MAXIMÁLNA VÝŠKA ZDVIHU RAMENA (S TELESK. RAMENOM) 3500 mm
HRANICA PREVRÁTENIA ZAŤAŽENIA RAMENA/ 50 CM 2200 kg
TYP MOTORA Kohler KDI 1903TCR
VÝKON SPALOVACIEHO MOTORA 42 kW (57 hp)
PALIVOnafta
*) Zaťaženie sa meria 400 mm od spojovacej dosky pripevnenie, vrátane váh spojených s upevňovacím (70 kg) a s protizávažím.

Bezpečnosť

Dômyselný kĺbový dizajn Avantu, kde vodič sedí v prednom podvozku a má dokonalý výhľad na upevňovacie a pracovné miesto, znamená nízke ťažisko stroja, čo je dôležitým faktorom stability. Takisto aj tuhý kĺbový spoj, ktorý sa neotáča nabok, zvyšuje stabilitu vo všetkých situáciách a súčasne sa vďaka pokročilému systému 4×4 dá dosiahnuť najlepšia možná trakcia.

Všetky nakladače Avant sú štandardne vybavené otvorenou kabínou s certifikátom ROPS / FOPS, rovnako ako aj voliteľné uzavreté kabíny (L, LX, DLX, GT) spĺňajú normy ROPS / FOPS.

Obrázok
Obrázok

Teleskopická plošina

Nakladače Avant sú vyrábané čo najkompaktnejšie, napriek tomu na dosah a výšky zdvihu nemajú negatívny dopad. Teleskopická plošina od Avantu umožňuje mať veľmi kompaktný stroj s veľkým dosahom a zdvihom. Po zasunutí teleskopického ramena je možné zdvíhať ťažšie bremená. Pri úplne vysunutom ramene sú dosah a výška zdvihu neporovnateľné. V mnohých prípadoch je možné naložiť príves z jednej strany vďaka dosahu teleskopickej plošiny a napriek tomu mať vynikajúci výhľad na celé okolie.

Univerzálnosť

Prídavné zariadenia Avant boli navrhnuté tak, aby pracovali ako rovnocenný partner nakladačov Avant. Najlepšia kombinácia pripevnenia k stroju a efektivita práce sa dajú dosiahnuť iba vtedy, keď je kvalitný stroj vybavený príslušenstvom, ktoré je pre neho špeciálne navrhnuté. Rozmery, výstup pomocnej hydrauliky a ďalšie vlastnosti Avantu sú dokonale vyvážené s prídavnými zariadeniami.

Avant nakladače a príslušenstvo boli navrhnuté pre celoročné použitie, čo zaisťuje, že stroj nikdy nebude  stáť nečinne. Široký výber dostupných prídavných zariadení pre nakladače – ako sú štyri rôzne kabíny, ďalšie pracovné svetlá, systém ovládania upevnenia OpticontrolTM atď. – spolu s technickými riešeniami v nakladačoch robia Avant tak pohodlným na použitie v zime ako počas slnečného letného popoludnia.

Hydraulický systém s viacerými konektormi Avant na spojenie hydraulických hadíc príslušenstva zaručuje jednoduché a ľahké pripojenie a odpojenie v každej situácii jediným pohybom ruky. Môže sa to robiť pri bežiacom motore a / alebo tlaku v prídavnom zariadení, tiež pri mrazivých okolitých teplotách. Mechanizmus je nepriepustný a nedá sa pripojiť nesprávne.

Obrázok

Avant 4×4

Všetky kĺbové nakladače Avant sú vybavené hydrostatickým pohonným systémom. Na každom kolese je hydraulický hnací motor. Hnací obvod je vybavený ventilmi, pomocou ktorých je možné regulovať trakciu v rôznych situáciách. Aby sa predišlo zanechaniu stôp po pneumatikách na mäkkých a citlivých povrchoch pri otáčaní, systém umožňuje kolesám na ľavej a pravej strane nakladača otáčať sa rôznymi rýchlosťami. To tiež znižuje opotrebovanie pneumatík na tvrdých povrchoch. Ventily v pohonnom systéme fungujú ako hydraulický uzáver 4×4 diff a vyrovnávajú tok oleja medzi ľavými a pravými bočnými hydraulickými motormi, čím sa zlepšuje trakcia na klzkom a nerovnom povrchu.